Adam4d v češtině

Adam4d v češtině – Břemeno důkazu (dialog s ateistou)

Převzato z http://adam4d.com/burden-proof/

Související články

Komentáře

 1. Pročpak je ten „zlý ateista“ neustále zamračený a hrubý? „Je nulová šance, že vše mohlo vzniknout náhodou“ – kdo na to přišel? Kdo to dokázal?

  Jinak ale souhlasím, já jako ateista nemusím nic dokazovat (ono to totiž objektivně asi ani nejde), protože netvrdím, že evoluce je JEDINÁ SPRÁVNÁ cesta, ale že je to nejpravděpodobnější cesta. Doufám, že aspoň v těch tvrzeních vidí rozdíl…

  1. Evoluce je absolutně nepravděpodobná. Na několik milionů vykopávek není ani jedna vykopávka mezičlánku.

   1. A mohu se zeptat, co to dokazuje? Nedokazuje to vůbec nic – Vaši (ale ani moji) teorii stvoření to nepodporuje ani nevyvracuje. Navíc definovat mezičlánek v evoluci není zrovna jednoduché – co to podle Vás je? Něco mezi třeba ptákem a plazem? Tak v tom případě rozhodně takový nalezen je – Archeopteryx.
    Ale podle mě jsou mezičlánky „mezi“články právě proto, že relativně „rychle“ zanikly (dále se vyvíjely), čili najít vykopávku může být naprosto nadlidský úkol.

    Ale děkuji za odpověď.

    1. Archeopteryx ? Vyhynulý druh neznamená makro evoluci z druhu do druhu .. evoluce existuje ano , ale má mínusové znaménko , degradace druhu , z důvodu mutace virů a nárůstu civilizačních chorob .. ale není to tak že z viru se stane nový druh a genom je vylepšen … naopak vše spěje k zániku – syntetické látky , sloučeniny a jiné nepřírodní , lidmi vyrobené látky prudce ničící prostředí , které už zabilo mnoho ze symbiotického ekosystému , hranice se překračuje …

    2. Á propos Robertson velmi správně ukazuje na mezičlánky chybějící … za ty miliardy let 😉 .. to co zatím předložili se ukázalo , jako směs kostí různých druhů , opice a různé jiné směsice , či lidé s křivicí a jinými deformacemi . Ty „mezičlánky“ vznikly pro slávu a dobrý peníz , který takovéto nálezy dokázal vyrobit .. vlastně v současné době , je každý jeden tento „mezičlánek“ analyzován a takové „džouky“ , jako prasečí zub , směs orangutaních , a jiných zvířecích kostí a lidských pozůstatků , velmi vtipně z takových fragmentů vykreslených poloopů a jiných úsměvných „mezičlánků“ , založené na požadovaném zadání a představivosti autorů , jsou vědě nedůstojny a i vyvráceny , ale stále prodávány a obchodovány . Je s politováním , že mnozí lidé věří , že teorie je objektivní empirická disciplina a společnost dovolí děti cpát mýty a abstraktními příběhy , které jsou velmi dobře zpeněžitelné a které by nebyly takto zhodnotitelné , kdyby společnost byla vedena duchovními hodnotami .. nikoliv dobře zpeněžitelnými příběhy , založenými na fikci … A podle toho to vše vypadá .. děti vraždí rodiče , homosexuál se snaží předat hodnoty rodiny a duchovní nutnost , potřebná k zdravé populaci je zředěna a nahrazena materiálními nesmysly , které přináší úpadek morálky a nakonec samozřejmě i života .

  2. zdravím Petře,

   souhlasím s Vámi, že 100% nelze dokázat vlastně nic. Nicméně již nesouhlasím s tvrzením, že např. slabiny evoluce a protidůkazy taky nepotvrzují Boží existenci…

   Naopak si myslím, že můžeme zdravým rozumem vyhodnocovat, co je nepravděpodobnější…a to je podle nás křesťanů Boží existence…

   Např. důkazy zde:

   http://www.proc-krestanstvi.cz/a58-otazka-jake-jsou-dukazy-existence-boha/

   Každý musí vyhodnotit, jakým směrem důkazy ukazují…

   Hezký den

 2. Tak že podle vás vše stvořila nějaká kreatura z vesmíru?I štěnice?a čím jsou takové štěnice lidstvu prospěšnými a různé nemoci paraziti a škůdci to vyvrací vaši tezi o potopě světa myslím že štěnice,blechy,vši a tasemnice by noe asi do archy nechtěl,a klíšťata,ovády.komáry.moskyty šváby rusy a jiný hnus tím pádem by se utopili a nebyly by už.myslím že kdyby v arše byl takový hnus tak by i lev vzteky všecny takzvané tvory v arše sežral včetně Noeho a jeho rodiny a po doplutí k Araratu se množící příbuzenstvo nejspíš zdegenerovalo a krvesmilstvo v středověku a ještě před tím se trestalo smrtí ukamenováním.Zvláštní že tady udělal ten váš zmíněný bůh udělal vyjímku.Vše napovídá že ten váš bůh nejspíše není nepřemýšleli jste někdy o tom že třeba neexistuje?Co potom s vámi?Je jednoznačné že když někdo se stane věřícím přestane uvažovat racionálně a je tímto postižen vymytím mozku studiem bible tento stav je nevratný.zvláštní že po rozmnožení v arše jsou na světě takové svinstva jako mor,cholera,žlutá zimnice,lepra,sifilis a podobně a černí rudí žlutí bílí.Tolik ras z jedné rodiny židovské rodiny.Jste na hlavu!Jen blázen může věřit biblickým kokotinám.

  1. Vesmír nie je večný. To sa dá obhájiť ako fyzikálne tak aj matematicky. Je tu niečo večné z čoho vesmír vznikol. Čo to je? Keďže to dokázalo niečo vytvoriť tak to musí disponovať slobodnou vôľou. Keby totiž z tejto príčiny vesmír musel vzniknúť napr. na základe nejakého fyzikálneho zákona tak by musel byť tiež večný. A keď vidíme perfektnú usporiadanosť celého vesmíru, dochádzame ku najpravdepodobnejšiemu záveru že táto večná príčina je aj inteligentná. To je to, čomu sa hovorí Boh Stvoriteľ.

   Biblická potopa je zase iná téma. Chcel upozorniť že okolo celého sveta existuje vo všetkých národoch asi 270 rôznych verzií príbehu o potope ktoré sa na seba ale dosť podobajú. Ide teda o historickú udalosť ktorú si v pamäti zachovali všetky národy. Otázka je skorej či to bola udalosť lokálna alebo globálna. Ale tak či onak, archa podľa biblických rozmerov bola dosť veľká na to aby do seba pojala pár z každého druhu suchozemských alebo lietajúcich živočíchov. Čo sa týka rás, 8 ľudí má v sebe dostatok génov na to aby vznikli všetky rasy z ich odlišnosťami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button