Srovnání Ježíše s Mohamedem

islamNásledující stručný přehled v tabulce níže zobrazuje podstatný rozdíl mezi Ježíšem a Mohamedem. Muslimové považují Mohameda za největšího proroka, přestože Ježíš demonstroval větší autoritu, učení i zázraky. Proč by kdokoliv chtěl následovat Mohameda před Ježíšem, když Ježíš o sobě prohlašoval, že je Bůh; vykonal mnoho divů a zázraků, mluvil o sobě jako o Pravdě, a dokonce vzkřísil některé lidi z mrtvých – nic z toho Mohamed neudělal. Nicméně zabíjel lidi, šířil náboženství válkou, vzal si devítiletou dívku a měl s ní vztah už v tomto věku, a šířil nenávist vůči židům i křesťanům.

JežíšMohamed
SmrtJežíš zemřel a vstal z mrtvých.Mohamed zemřel a zůstal mrtvý.
BojováníJežíš nikdy nebojoval.Mohamed bojoval mnohokrát.
Naslouchání BohuKdyž Ježíš slyšel hlas Boží, šel na poušť, aby byl pokoušen a počal svou službu s odvahou. (Marek 1:14-15).Když Mohamed slyšel hlas Boží (údajně skrze anděla), myslel si, že je posedlý (Ibn Ishaq, str. 106) a chtěl spáchat sebevraždu. (Al-Tabari, Svazek VI, str. 68).
IdentitaJežíš o sobě tvrdil, že je Bůh (Jan 8:24, 8:58) stejně jako člověk.
Ježíš tvrdil, že je ta Cesta, Pravda i Život. (Jan 14:6).
Mohamed o sobě tvrdil, že je člověk.
Poselství obdrželOd Boha – Otce. (Jan 5:19).Údajně od anděla.
ZabíjeníJežíš nikoho nezabilMohamed zabil mnoho lidí.Více o vraždách Mohameda v angličtině zde.
ŽivotJežíš měl moc vzít život, ale nikdy to neudělal. A mnoha lidem navrátil život.Mohamed měl moc vzít život, ale nikdy žádný nenavrátil.
Nikdo nezemřel v jeho přítomnosti.Mnoho lidí zemřelo v přítomnosti Mohameda.
ManželstvíJežíš se nikdy neoženil.Mohamed měl přes 20 žen a dokonce si vzal i devítiletou holčičku a měl s ní sex.
SlužbaJežíš byl povolán přímo od Boha. (Mat. 3:17).
Ježíš byl povolán za světla.
Mohamed obdržel povolání od anděla (Gabriela).Mohamed obdržel své zjevení v temnotách uvnitř jeskyně.
Délka službyJežíš vyučoval po 3 a půl roku.Mohamed vyučoval více jak 20 let.
ZázrakyJežíš činil mnoho zázraků včetně uzdravování nemocných, poroučel i přírodě a vzkřísil lidi z mrtvých.Jediný Mohamedův zázrak měl být Korán.
ProroctvíJežíš naplnil více jak 300 biblických proroctví.Mohamed nenaplnil žádné biblické proroctví kromě toho o falešných učitelích. (Mat. 24:24).
OběťJežíš dobrovolně položil svůj život za ostatní.Mohamed mnohokrát zachránil svůj vlastní život a vzal život ostatním.
Více o vraždách Mohameda v angličtině zde.
HříchJežíš nikdy nehřešil. (1 Pet. 2:22).Mohamed byl hříšník. (Korán 40:55, 48:1-2).
OtrociJežíš nevlastnil žádného otroka.Mohamed vlastnil otroky.
NarozeníJežíš se narodil z panny.Mohamed se nenarodil z panny.
ŽenyJežíš mluvil o ženách dobře.Nenařídil vraždu žádné ženy.Mohamed řekl, že ženy mají polovinu inteligence jako muž (Had. 3:826, 2:541) a že většina lidí v pekle bude tvořena ženami (Had. 1:28, 301, 2:161, 7:124), a že je možné dát ženu do zástavy.Zavraždil Fartanu a Quraybah, protože o něm recitovaly urážlivé básně. (Abu Dawud 14:2678).

Neexistuje něco jako srovnání mezi Ježíšem a Mohamedem. Mohamed je Kristu natolik vzdálen, že jakékoliv srovnání působí až komickým dojmem.

Základní rozdíl v učení Ježíše Krista a Mohameda lze však spatřit již v těchto dvou verších:

Matouš 5:44-48 (Studijní Bible):Já však vám pravím: Milujte své nepřátele, žehnejte těm, kdo vás proklínají, dobře čiňte těm, kdo vás nenávidí, a modlete se za ty, kteří vás urážejí a pronásledují, abyste byli syny svého Otce, který je v nebesích; neboť on nechává své slunce vycházet nad zlými i dobrými a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé.Jestliže si zamilujete ty, kteří vás milují, jakou máte odměnu? Což i celníci nečiní totéž? A pozdravíte-li jen své bratry, co činíte navíc? Nečiní totéž i pohané? Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš nebeský Otec.

Korán 2:190-193: „A bojujte na stezce Boží proti těm, kdož bojují proti vám, avšak nečiňte bezpráví, neboť Bůh nemiluje ty, kdož se bezpráví dopouštějí. Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je – taková je odměna nevěřících! Jestliže však přestanou. . . tedy Bůh věru je odpouštějící, slitovný! A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.“

Pochopitelně, že v Islámu existují různé interpretace těchto násilných veršů. Džihád má nepochybně dvoji úroveň: Na jedné straně jde o osobní rozvoj (boj) a na straně druhé je zde funkce šiřitelská (šíření islámu do celého světa). Pointa je, že, když se křesťan odhodlá k násilí proti jinověrcům, jedná v rozporu se svou vírou. Když to ale udělá muslim, je konzistentní. Dle těchto veršů máte jen dvě možnosti: Konvertovat či zemřít.

Ježíš ale říká něco diametrálně jiného:

„Pojďte ke mně všichni, kteří těžce pracujete a jste přetíženi, a já vám dám odpočinek. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorný v srdci; a naleznete odpočinutí svým duším. Vždyť mé jho je příjemné a mé břemeno je lehké.“  (Matouš 11:28-30)

 

 

Doporučené příspěvky

Predestinace a svobodná vůle: Má člověk skutečně svobodnou vůli? Jak funguje predestinace? „Cožpak může Kúšijec změnit svou kůži, anebo leopard svoje skvrny? Pak také vy dokážete konat dobro, když jste si zvykli páchat zlo.“ (Jeremiáš 13:23)...
Hlas z historie: První křesťanský dialog s Islámem Je něco velmi povzbudivého na tom, když si člověk uvědomí, že stojí na ramenou obrů, kteří bojovali stejné bitvy za stejné pravdy jako i dnes my. ...
Co znamená věřit v Ježíše Krista? Co je esencí křesťanské víry? A nebezpečí moderního gnosticismu… Svět se nám snaží tvrdit, že víra je ze své podstaty slepá. Že je to hra na slepou bábu; člověk jde s páskou přes oči a klopýtá. Nevidí svět okolo...
John Piper: Může znovuzrozený křesťan ztratit spásu? Může znovuzrozený křesťan ztratit spásu? Klíčová otázka, na kterou v následujícím videu odpoví pastor John Piper. Židům 3:14 (Studijní Bible): „Vždyť...
Korán dokazuje, že Mohamed nerozuměl křesťanské víře! Jedna z fundamentálních odlišností mezi křesťanstvím a ostatními monoteistickými náboženstvími, je doktrína o Bohu. Křesťané, stejně jako židé či musl...

5 komentářů: „Srovnání Ježíše s Mohamedem“

      1. To by mě potom zajímalo, o jakém druhu katolicismu mluvíš? Já znám jeden jediný, na učení Krista založený.

        1. Co s teorií když fakta mluví jinak? Tvrdím-li něco o sobě ale mé skutky jsou jiné asi to co říkám nebude moc pravda. Je jedno co o sobě Katolická církev říká. To jak ve staletích jednala a nadále jedná, jí z řad učedníků Krista tedy křesťanů vylučuje.

  1. Nemate pravdu zeMohammed nenaplnil proroctvi.kdyz si prectete hadisy a pribehy co Mohamed mluvil o budoucnu o Syrii , vykladal o teroristech ktery budou zabijet ve jmenu Islamu. Dale mluvil o Evrope ci o Muslimech ze budou praktikovat viru mecem. Je toho spousta co Mohamed rekl neco uz se naplnilo neco jeste ne. Mluvil o prichodu Jezise ci antikristu. Jen trosku jinak nez pravi Bible. Vers ktery jste postli je z doby kdyz Qurajsh napadali a zabijeli Muslimov. Vtedy byl na Quraijsh seslan twnhle vers a mnoho jinych. Nikde neni napsano ze maji zabijet kazdeho. Presne jak vy ctete koran tak tak ho ctou teroriste a fanatici. Ale vyklad uz zadnej neumi. A jeste se zeptam a zda v Bibli zena ma rovne pravo jako muz? Spousta versu z Bible tomu nenasvedcuje. proc o Marii neni ani zminka v Bibli? Nevime o jeji zivote vubec nic. Je pravda ze Marie se vdala v 11 letech za vic nez 70 stareho Jozefa a ve 12 porodila Jezise? a nerikejte ze ne a nebo prevracet slova. Jezis dale mluvi porad o nekom jak jeste nekdo ma prijet a hlasat bozi slovo. O kom to mluvil? Jiny poslove ci proroci take nebyly narozeny s panny takze to byly falesni ? A proc spousta vet ze stareho zakona je prepsana jinak v prekladech? Proc si spousta veci protireci v Bibli? A jak je mozne ze z krvilacneho boha ve starem zakone se najednou objevil milujici buh? Takze zide a krestane nemaji stejneho boha? Co Jezis predpovidal? Vse co je v Bibli je jen kopie Sibilinho videni coz uz bylo davno predpovidano. Kdyz si dam dohrimady Sibilu a Jezise je to jedno a to same.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>